Sedlo a spodní prádlo

Jak už jsem psal, originální sedlo, které jsem dostal spolu s jednokolou, mi připadalo fajn. Pohodlně se mi na něm sedělo a dobře se drželo. Je pravda, že již v zimě jsem se začal tak po 2h ježdění trochu ošívat, protože se mi mezi nohama vždy tak nějak shrnulo spodní prádlo (kterékoliv, zkoušel jsem slipy, boxerky i trenýrky) a nebylo to pohodlné. Jakmile se však více oteplilo a já se začal potit, začalo mě to už nepříjemně pálit a hlavně jsem měl po každém víkendu (tak 5h v sedle, víc to kvůli těmto problémům nešlo) v těch místech, kde se to sedlo láme a jsou tam švy, bolestivé odřeniny. Začal jsem tedy v diskuzích zjišťovat, jak tuto situaci řešit a vyšlo z toho následující – pohodlnější sedlo a cyklistické spodky.

Sedel jsem zase tolik neobjevil, proto připadalo v úvahu buď toto

Nimbus Gel

nebo KH Freeride. Ten Nimbus mě zaujal tím, že (alespoň podle obrázku) nemá v mnou postižených místech žádné švy, což jsem přesně potřeboval. Jelikož jsem ale na to KH sedlo četl všude samou chválu (i když jsem si také přečetl, že tato sedla jsou víceméně shodná), rozhodl jsem se jít do něj.

KH Fusion Freeride 2011 vs QU-AX Freestyle

Sedlo je na první pohled rozměrnější a ne tak „banánovité“ jako to staré což znamená, že člověk „nesklouzne“ do jeho středu, ale sedí spíše na té širší zadní části. Tomu napomáhá i fakt, že když ho přiděláte na, v mém případě co se úhlu sedla týče nepolohovatelnou, sedlovku, je sedlo zvrácené spíše dozadu (na následující fotce je to myslím dobře patrné).

Výměna sedel

Má navíc i trochu měkčí polstrování, takže kombinace toho všeho z něj dělá určitě to lepší sedlo z těchto dvou. Také má vyměnitelný potah a je podélně rozdělené na dvě části, mezi kterými je mezera (asi aby vaše nádobíčko mělo při jeho případném zasednutí nějaké místo k úniku), ale zde jsem oproti starému nezaznamenal nějaký posun k lepšímu. Se sedlem jsem ale maximálně spokojený, jen se divím, že stejně jako to staré nemá objemnější zadní nárazník, který by, když si jednokolka „lehne“, ochránil boční látkovou část od prodření od země. Za normálních podmínek, zvlášť když člověk nebude neustále jezdit po extrabrusném betonu, by se díra od prodření ukázala asi až za hodně dlouho, ale stejně…

QU-AX Freestyle vs KH Fusion Freeride 2011
QU-AX Freestyle vs KH Fusion Freeride 2011

Jenom sedlo by ale obávám se mé problémy nevyřešilo, takže jsem se musel poohlédnout i po nějakých cyklo spodkách. Ideální by byly bezešvé, s vložkou a z látky, která odvádí pot od těla. V e-shopech jich nabízejí spoustu (i když ne v této superkombinaci), ale jsou poměrně drahé (navíc je třeba připočíst poštovné) a vybrání té správné velikosti také není sranda. Ale chodit po kamenných obchodech je vopruz, takže co člověk nadělá. Náhodou jsem ale cestou do knihovny šel kolem jednoho cyklo obchodu, kam jsem naštěstí vlezl a koupil si za 299Kč/kus tyto cykloslipy.

Cykloslipy Crane

Sice nejsou bezešvé a o nějaké funkci odvádění potu nic nevím, ale pomohly. Vložka zabraňuje muchlání jich samých a také lépe izoluje pokožku od záhybů kraťasů. Jen se mi nezdá dostatečně tuhá a odolná, takže se bojím, že se časem rozmělní a ochrana bude ta tam. No uvidím. Ale za ty prachy, a když jsem je akutně potřeboval, myslím dobrej kauf.

Pak mě ještě v tomto e-shopu zaujaly tyto

Cykloboxerky

a tak jsem si je za 380Kč (včetně poštovného) ve velikosti M objednal. Vložka je mnohem mohutnější a pevnější, než u těch slipů, takže se mi s nimi jezdí ještě pohodlněji. Jen by nemusely být tak dlouhé, protože tu část přes břicho mám skoro až k pupku a jelikož kraťasy mám normálně na bocích, lezou mi asi tak 5cm ven, což vypadá, jako bych nosil obrovské bombarďáky:) Ale když nenadzdvihnu tričko, tak to nikdo nevidí a tak to nemusím řešit. Stejně jako u předchozích jsem moc zvědav na životnost té vložky.

Žádné komentáře: